Cože? Že bychom se měli milovat podle rozpisu nebo co?  

Nebo je to trochu jinak? 

Už jsi slyšela, že my ženy jsme cyklické? 

Že díky našemu menstruačnímu cyklu se neustále měníme? 

Že i naše potřeby v intimitě, v sexualitě se proměňují podle toho, v jaké fázi cyklu se právě nacházíme? 

Je to velké ženské tajemství. Tajemství našeho těla. Tajemství, které nezná každý, ani každá. Tajemství, které ženám (i mužům) mění život. I ten sexuální. A já ti ho teď prozradím. 

PS: KDYŽ DOČTEŠ AŽ NA KONEC, ČEKÁ NA TEBE PŘEKVAPENÍ.

Když tohle tajemství ženy objeví, tak zjistí, že najednou 

  • Jsou úplně normální 
  • Že jejich potřeby, nálady a emoce jsou ok 
  • Že je v pořádku někdy mít chuť na sex a někdy ne 
  • Se jim velmi uleví 
  • Konečně mohou být samy sebou 

Pojďme se na něj společně podívat. 

My ženy se v průběhu měsíce 4x proměníme. Doopravdy. Nejsme stejné. Menstruační cyklus totiž není jen menstruace a způsobuje naše cyklické, tj. opakující se proměňování. Je to taková magie života. 

Celý cyklus v našem ženském těle zahrnuje fázi menstruace, ovulace a dvě fáze mezi nimi – dynamickou a premenstruační. Někdy jsou tyto fáze kratší, někdy delší. Každá jsme trochu jiná a cyklus každé z nás je trochu jiný a také se nám mění dle fáze života, ve které se nacházíme, dle naší stravy, psychiky, zátěže, vztahů atd.  

To, co zůstává stejné, je naše prožívání v jednolivých fázích, naše nastavení, zaměření. Je to tak proto, že hormonální hladina v našem těle se v souladu s naším cyklem mění. Naše hormony řídí ovulaci a menstruaci a také nastavení “mezifází”. 

V každém období máme jiné zaměření, jiné potřeby, jiné sexuální preference.  

A co jako ženy tedy chceme?  

Jak se milovat v jednotlivých fázích, aby nás to bavilo, uspokojovalo, vzrušovalo? 

  1. Období menstruační 

Jsme tiché, introvertní. Chceme být zalezlé, mít klid, s nikým se nepotkat. Nemáme moc rády doteky, zejména ne v prvních dnech. Potřebujeme být uvnitřněné, samy se sebou. Milování moc nevyhledáváme, spíše nás těší zabalení do deky nebo tiché objetí v pelíšku. Koncem menstruace býváme naladěné na pomalé, hluboké milování, které je vyživující, něžné, dlouhé. Mazlivé. Máme rády pohledy do očí, milování v teplých peřinách, dlouhé hlazení, pomalé doteky, pomalou penetraci, kterou můžeme prožít každým milimetrem svého těla.  

  1. Období dynamické 

Jsme rychlé, akční, zaměřené na výkon. Skoro jako muži. S ničím se moc nemazlíme, máme rády rychlé výsledky. Jsme více extrovertní, aktivní. Máme rády rychlé milování, žádné velké předehry, spíš “pořádně mi to udělej a běž”. Dynamické, akční milování, žádné velké láskyplnosti, spíše chytnout za vlasy a plácnout po zadku je více to pravé. 

  1. Období ovulační 

V tomto období jsme nejvíce přitažlivé, mazlivé, nevíce sexy. Příroda to tak zařídila. Nejvíce nám to sluší a také jsme hodně komunikativní, propojující, rády jsme vidět. Také máme největší chuť na milování a na svého muže (nebo ženu) se vrháme pomalu mezi dveřmi. Sex hodně prožíváme a užíváme si ho naplno. Může být celkem dynamický, ale také nás těší romantika (ale ne příliš slaďoučká). V této fázi často chceme mít iniciativu, být svádivá. Také nás těší, když jsme obdivované, uznané a podporované ve své ženskosti. Oceňování naší krásy a svůdnosti je zde největší afrodiasiakum. 

  1. Období premenstruační 

V tomto období se skrývá velký dar – cítíme to, co v našem životě potřebuje změnu. Ale je dobré v tomto období změny moc nedělat, protože jsme až příliš kritické. Nádherně dokážeme vypíchnout to, co nefunguje. A to se nám děje i v intimitě. “Nesahej na mě, je to tak nepříjemný, když mi zase saháš na prsa.” Aha. Řekni si. Objevila jsem to, co je potřeba změnit – jiný typ doteku, který bude příjemný nebo dokonce jiné místo. Není to o tom, že by tvůj/e partner/ka byl/a vůl. Tato fáze nás často vybízí k tomu vnímat esenci toho, kdo v sexualitě (nejen) jsme. A doporučuji zaměřit se na to, co ti funguje skoro vždycky, co tě vzrušuje a baví tak nějak pořád. Zjednodušíš si to v této fázi. 

Také je to fáze, kdy oceníme doteky, které nejsou primárně sexuální (třeba masáž nohou), abychom se mohly uvolnit, naladit. Dlouhé předehry jsou právě teď naprosto super. Potřebujeme naladění se, zklidnění a uvolnění a pak se můžeme milovat. Mnohem pomaleji než ve fázi 2 a 3, s hlubokým vnímáním toho, co nám dělá dobře a co ne. 

Jak se ti líbí být ženou, která se proměňuje? Dokážeš u sebe vnímat jednotlivé fáze? A máš to také tak, jak popisuji nebo je to u tebe trochu jiné? Respektuješ své aktuální nastavení ve svém životě, v práci, v intimitě?  

Ať už to máš právě teď jakkoli, jsi to ty a jedině ty, kdo rozhoduje o svém těle, o svém životě, o svých vztazích. A, pokud to máš trochu jinak, než tu píšu, nevěš hlavu. Jsi správně.  

Když se podíváš na louku, tak poznáš, která květina je kopretina. A když se podíváš blíže na každou z nich, tak jsou každá trochu jiná. Mají jiné lístky, jsou jinak vysoké, mají jiný počet květů. A některé kvetou dříve a jiné později. Přesto jsou to stále kopretiny a přesto jsou stále krásné. Stejně jako ty. Jsi správně taková, jaká jsi. Jsi žena.  

Pokud tě můj text inspiroval a chceš více respektovat své cyklické fáze a užívat si je, tak pojď do toho. Také mi o tom můžeš napsat a posdílet ve skupině Magie ženské intimity. Je zdarma a těším se tam na tebe. 

A ještě tu mám pro tebe speciální dárek navíc.  Minulý týden jsem oslavila své 45. narozeniny. A to už je pořádné číslo. Pokud chceš mít zdravý cyklus, zdravou menstruaci a pánevní dno, pokud si chceš užívat milování podle kalendáře opravdu s radostí, mám tu pro tebe pozvánku do kurzu PÁNEVNÍ DNO V POHODĚ. Pokud zadáš na objednací stránce kód oslava45, získáš na tento kurz 45% slevu. Platí právě teď do středeční půlnoci 1.6. 2022.

Těším se na tebe.

VÍCE INFORMACÍ KE KURZU NAJDEŠ PO KLIKNUTÍ NA TUTO VĚTU 🙂
Share This