Začal nový rok.

Ohlížíš se zpět? Zhodnocuješ si, co jsi loni zažila a jaký to mělo pro tebe význam?
Já ano.

Vnímám to na své cestě jako jednu z velmi důležitých věcí. Když se ohlédnu, mohu ze své minulosti čerpat jako ze svého zdroje – najdu tam poučení, najdu tam sílu, najdu tam sama sebe.

Je to důležité zejména pro chvíle, kdy mě něco rozhodí, protože díky tomu, co jsem prošla a zvládla, vím, že se o sebe mohu opřít. Také je to důležité pro můj život jako celek – vím, kam jdu, kam směřuju a děje se mi pak v životě to, co chci, aby přicházelo. A také je to důležité pro moji práci – zhodnotit si, co se mi povedlo, co chci zopakovat a co nebyl žádný hit. A také se ráda učím sama od sebe. Ohlédnutí a radost z vlastních úspěchů a posunů mi hodně pomáhá vnímat svou vnitřní moudrost a vedení.

Letos jsem pro tebe z mých loňských zkušeností připravila malý dárek. 21 tipů z mého života. Tady jsou.

 1. Ber život (i práci) s lehkostí. I náročné okamžiky k životu patří, ale ani ty není potřeba dramatizovat. Můžeš je prožít až na dno, ale není potřeba tam zůstat. A dokonce ani nemusíš dalších xy let vláčet s sebou následky svých náročných životních období.
 2. Důvěřuj proudu života. Vše se děje, jak má. Neper se se životem, nehádej se s ním. Polož se do proudu a důvěřuj. Vše špatné projde a ty zůstaneš bez šrámů na těle a duši.
 3. Buď zvědavá. Zvědavost tě žene dál, zvědavost v tobě zažehne jiskru, vzrušení, radost. Letos jsem si uvědomila, že já jsem zvědavá velmi – je to kvalita, která mi hodně pomáhá i v práci s mými klientkami. Co ty? Kam tě vede tvá zvědavost?
 4. Hojnost je tu pro tebe. Co všechno máš právě teď? Za co můžeš být vděčná? Vděčnost tě otevře hojnosti ještě více. Hojnost je život.
 5. Hledej, co tě baví. Život je krátký, nemá smysl ho trávit věcmi, co tě nebaví, činnostmi, které tě zatěžují. Letošní rok mě naučil delegovat. Umíš to už taky?
 6. Miluj svůj život. A hrej si. Hra je důležitá, abys rozuměla svým dětem, abys měla radost ze života a taky, aby tě bavila s€xualita. Já jsem se letos taky zase o dost velký kus vrátila ke hraní. Nech si pro své hraní čas. Máš ho už teď?
 7. Buď laskavá. Laskavost je největší síla nás žen. Samozřejmě i muži jsou laskaví, ale ženy skrze svoji laskavost mohou léčit. Nic víc nepotřebuješ. Jen svoji laskavost. A vyléčíš své vlastní šrámy i zranění svých blízkých.
 8. „Netlač řeku, teče sama. Ale řeka potřebuje koryto, aby to nebyla povodeň.“ Moje oblíbené heslo, které se mi letos opravdu velmi zhmotnilo a tak trochu koplo do zadku. Plynout já umím krásně, ale ty břehy (strategie, cíle, mužská energie, vize atd.) si občas musím připomínat. Letos mi to hodně pomohlo, když přišel covid. Bez vizí a cílů jen bezcílně vlaješ životem.
 9. Intimita je základ života. Intimita je hluboké naladění na sebe sama, na rytmus života a také na partnera. Jen z vnímání intimity může vzniknout nádherné milování, partnerství a také sebeláska.
 10. Dotek. Užij si ho maximálně, jak můžeš. Budeš se cítit mnohem líp. Mazli se s dětmi, pomiluj se s mužem, obejmi s mámou, zajdi na masáž, pohlaď kamarádku po zádech nebo cokoli jinýho. Užij si dotek. Zvířecí mláďata bez dotyku umírají a my jsme také zvířátka. Dosyť se.
 11. Jen to nejlepší je pro mě dobré. Věta, kterou mi připomněla moje bussiness mentorka a ke které se často vracím. Vyjadřuje pro mě důvěru, že to, co přichází je dobré. A tké mi pomáhá držet záměr, že to, co chci, je to nejlepší. A v neposlední řadě mě připomíná, že nemám sama sebe ochuzovat.
 12. Uč se. To je druhá moje superpower, která mi pomohla, když přišel covid. Vše se zavřelo a já jsem se rozhodla nezhroutit a naučit se něco nového. Stále se učit je důležité, abys nezačala kostnatět. Pokud se chceš učit o intimitě, můžeš jít do toho se mnou v mém kurzu, který budu teď na jaře otevírat.
 13. Dělej změny. Změna je jediná jistota života. Moje děti mě už kdysi naučily, že to tak je. A letošní rok to nádherně připomněl.
 14. Krize je impuls. Tváří se jako totální průser a přitom je to ta nejlepší příležitost, kterou jsi mohla dostat. Ať už se tvá krize týká čehokoli, vždy to tak je. Rozčeří stojaté vody a vyčistí vzduch. Využij její potenciál. Já letos kromě covidové krize prošla také krizí partnerskou a mojí osobní krizí smyslu. Všechny byly požehnání. Díky za ně z celého srdce.
 15. Láska přináší lásku. Miluj a budeš milována. Jsi naštvaná na svého muže? Miluj ho. Děti se perou? Miluj je. Šéf je nespravedlivý? Nestěžuj si a miluj to. Ne, neříkám tím, že bys neměla hájit svá práva. Ani to, že bys měla všechno vydržet. Ne. Říkám jen, že skrze optiku lásky vypadá všechno jinak. Zkus to. Co by udělala láska?
 16. Bolest říká zastav. Pokud tě někde něco v těle bolí, je to blikající majáček tvého systému. Říká „zastav se… rozhlédni se, co se děje… odpočívej“. Nechoď přes ni, je to poslední varování. Fakt.
 17. Opečuj se. Ty jsi priorita. Dopřej si kurz, který chceš, masáž, kino, čas pro sebe…. cokoli, co cítíš, že ti pomůže dobít baterky a opečovat se. Pokud to neuděláš, ani rodina, práce, tvůj projekt nebo cokoli si tam dosadíš, nebide v pohodě. Dopřej si.
 18. Chyby jsou tvým průvodcem. Učí tě dělat věci lépe a lépe. Jsou tím největším učitelem. A dokonce – často se chyby ukažou jako to nejlepší, co se mohlo stát. Tak se za ně nelynčuj.
 19. Přestaň remcat. Pokud tě něco štve, postěžuj si. To je jasný. Ale pak vstaň a něco s tím dělej. Nikdo jiný to neudělá. Pokud to štve tebe, jsi ta pravá pro to to změnit.
 20. Vše jednou končí. Prožívej teď. Neodkládej to, co je pro tebe důležíté. Opravdu ne. Často sama sobě (i svým klientkám) pokládám otázku „Pokud by ti bylo 90 let a ty jsi umírala a shrnovala svůj život… pokud by to, co řešíš ve svém životě, zůstalo stále stejné, byla bys spokojená? Vnímala bys svůj život jako naplněný?“ Ne? Co potřebuješ jinak? Pokud se to týká milování, mrkni na kurz, který budu otevírat, třeba se ti bude hodit.
 21. Oslavuj život. Každý den. To je ten nejzásadnější bod. Co můžeš dnes oslavit?

Vlastně to nejsou žádné velké novinky. Věděla jsem to všechno už dříve. Ale letošní rok byl tak syrově syrový, že to všechno připomněl až do morku kostí.

A co jsi se letos naučila ty? Klidně mi to pojď posdílet do FB skupiny Magie ženské intimity, kterou jsem vytvořila jako platformu pro podporu žen, které chtějí znát kouzla života. Je zdarma a najdeš v ní spoustu inspirativních videí a dalšího obsahu ode mne.

Share This